ANTİAD BULUŞTURUYOR NG KÜTAHYA SERAMİ YÖN. KRL. BAŞKANI ERKAN GÜRAL

Derneğimiz üyeleri ile  araya gelen NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, kriz dönemlerinde durmak yerine risk alıp ilerlediklerini ve yılda 120 milyon parça üretim yaparak dünyada lider firma olduklarını söyledi.

Derneğimiz  'ANTİAD Buluşturuyor' etkinlikleri kapsamında NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral'ı konuk etti. ANTİAD üyelerine aile ve iş yaşantısına ilişkin tecrübelerini paylaşan Güral, ticaretin altın kurallarıyla ilgili bilgiler verdi. Kardeşleriyle birlikte çalışarak ilerlediklerini anlatan Güral, kriz dönemlerini iş insanı olarak iyi değerlendirdiklerini belirtti. Kriz dönemlerinde korkmadan hızlandıklarını ve yükselişe geçtiklerini aktaran Erkan Güral, “Biz şirketimizde prensip olarak hiçbir zaman 'kriz' kelimesini kullanmadık. Her sorunun mutlaka bir çözümü, bir 'B' planı vardır bizde. Bir yönetici 'kriz var durduk', 'seçim var durduk' dediği zaman çalışanları da durur. Bizim uçtuğumuz, ilerlediğimiz yıllar hep o kriz yıllarıdır. Herkesin durduğu yıllarda biz gaza bastık" dedi.

Aile şirketleriyle kurumsal şirketler arasında karşılaştırma yapan Erkan Güral, aile şirketlerinin karar alma mekanizmasının daha hızlı olduğunu söyledi. Kendi şirketlerinde akşam karar alıp sabah uygulamaya başladıklarını belirten Güral, “Kurumsal şirketlerde ise raporlar, danışmanlar, görüşmeler derken aylar süren zaman dilimi söz konusu. Tabii kurumsal şirketlerin de artıları ve eksileri mutlaka var" diye konuştu.

Derneğimiz Başkanı Ersen Göksan ise terör olaylarının Türkiye ekonomisini olumsuz etkilediğini söyledi. Dövizdeki dalgalanma nedeniyle son 2 aydır sıkıntı yaşadıklarını da anlatan Göksan, “Bütün bu süreçleri yaşarken ülke genelinde yaşanan siyasi hareketlilik bizi seçime götürdü. İstisnai durumlar hariç olmak üzere yatırımcı yatırımlarını durduruyor ya da yavaşlatıyor. Tüketici ürün ve hizmet alımlarını yavaşlatıyor ya da durduruyor. Piyasalar dedikodularla dolup taşıyor. Bu durumda bizim iş insanı olarak doğru pozisyon almamız gerekiyor" dedi.

Konuşmaların ardından NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral'a, ANTİAD Onursal üyeliği verildi.